سلامٌ علی آل یس، السّلام علیک یا داعی الله و ربّانیّ آیاته...

قرآن کریم: نرید ان نمنّ علی الّذین استضعفوا فی الارض و نجعلهم ائمه و نجعلهم الوارثین" و ما اراده کرده ایم به آنانکه در روی زمین به ضعف کشیده شده اند منت نهاده، آنها راپیشوایان و وارثان زمین قرار دهیم.( قصص،آیه5)

پیامبر اکرم(ص):مهدى از فرزندان من است. نام او نام من و کنیه او کنیه من مى باشد. و او شبیه ترینانسانها از نظر صورت و سیرت و چهره و اخلاق به من است. او غیبتى طولانى خواهد داشتو امتها در مورد او سرگردان خواهند شد تا آنجایى که از دین خویش برمى گردند و گمراهمى شوند آنگاه در آن شرایط است که آن حضرت بسان ستاره نورافشان به مردم روى مى آوردو زمین را از عدالت و قسط لبریز مى سازد همانگونه که از ظلم و بیداد لبریز شده است.( اکمال الدّین ، ج 1، ص 286)

 

سیمای اخلاقی مهدی موعود (عج)

امام زمان عجل ا... تعالی فرجه الشریف از آن رو که وارث همه پیامبران عظیم الشّأن و اولیاى گران قدر الهى هستند، مجموعه اى کامل از صفات کمال و جمال را دارا می باشندیشان تجلّى بخش اخلاق عظیم پیامبر(ص)و خصوصیات شگفت امیرالمؤمنین(ع) و مکارم و فضایل والاى فاطمه زهرا(س) و فرزندان معصوم ایشان هستند.برخی از این ویژگی ها عبارتند از:

 

ـ دانش گسترده:

امیرالمؤمنینعلیه السلام درباره ایشان فرمودند:

«هو اکثرکم علماً»

«او دانشمندترین شمااست» (غیبت نعمانى ، ص309)

امام باقرعلیه السلام می فرمایند:

«دانایى به کتاب خداى عزّوجل و سنّت پیامبر او در قلب مهدى ما مى رویدهمچنانکه گیاهان به بهترین شکل از زمین مى رویند. پس هر کس او را دید بگوید: سلام بر شما اى اهل بیت رحمت و نبوّت و اى گنجینه علم و جاى گاه رسالت» (کمال الدین، منتخب الاثر، ص309)

ـ زهد و بى اعتنایى به دنیا:

امام رضاعلیه السلام فرمودند:

«وَ ما لِباسُ الْقائِمَ اِلاَّ الْغَلیظُ، وَ ما طَعامُهُ اِلاَّ الْجَشَبُ»

«لباس قائم(عج) ما چیزى نیست جز پوشاکى خشن و غذاى او چیزى نیست جز طعامى خشک»

(غیبت نعمایى، ص307)

ـ عدالت گسترى در بین مردم:

امام باقرعلیه السلامدرباره حضرت مهدى(عج) فرمودند:

«یَعْدِلُ فى خَلْقِ الرَّحْمنِ، اَلْبِرِّ مِنْهُمْ وَالْفاجِرِ»

«او در بین مردم به عدالت رفتار مى کند چهنیکوکار باشند و چه بدکار» (منتخب الاثر، ص310)

ـ عمل به سنّت پیامبر(ص):

پیامبر صلی الله علیه و آله وسلّم فرمودند:

«او از من است، اسمش همانند اسم من است. خداوند مرا و آیین مرا به وسیله او حفظ مى کند. و او به سنت و روش من عمل مى کند» (همان)

 ـ جود و بخشش:

پیامبرصلى الله علیه وآله وسلم می فرمایند:

«مردى به نزد او مى آید و مى گوید: اى مهدى چیزى به من ببخش، عطایى بفرما. پس حضرت مهدىعلیه السلامآن مقدار از مال را که اوبتواند حمل کند در دامنش مى ریزد» (کنزالعمال، جلد 6، ص39)

 

         " نیمه شعبان، روز میلاد حضرت مهدی (عج) بر شیعیان مبارک باد"

 

              

/ 5 نظر / 83 بازدید
سومین نمایشگاه رسانه های دیجیتال

وبلاگ نویس محترم با سلام به اطلاع میرساند سومین نمایشگاه بین المللی رسانه های دیجیتال از تاریخ 88/7/8 الی 88/7/18 در مصلای امام خمینی از ساعت 10 صبح تا 20 برگزار می گردد. لذا از شما دوست عزیز دعوت می شود از بخش های مختلف نمایشگاه به ویژه سالن پایگاههای اینترنتی و وبلاگ ها بازدید نمایید. سومین نمایشگاه رسانه های دیجیتال

محب ولایت

سلام دیگر به کلبه حقیرانه ما سر نمی زنی موفق باشی

سما

سلام ايام بكام با مطلبي درباره اين ايام بروزم

غریب دوست

آیا به دنبال راه حلی ساده و عملی برای افزایش آمار وبلاگ یا وبسایت خود هستید؟ آیا به دنبال راه حلی ساده و عملی برای افزایش فروش محصولات خود دارید ؟ آیا از گران بودن قیمت تبلیغات یا فرستادن ایمیل تبلیغاتی خسته شده اید؟ در این مجموعه آموزشی به طرز کاملا عملی به شما یاد میدهیم : 1- چگونه پیج رنکمان را در گوگل بسیار سریع به 10 برسانیم . 2- چگونه بدون ارسال هیچ مطلبی در وبلاگ یا سایتمان روزانه بالغ بر 10000 بازدید کننده داشته باشیم. 3- چگونه بینندگان سایتمان را مجبور بدیدن تبلیغات خودمان و خرید محصولاتمان بکنیم و انگیزه آنها را بتحریک در بیاوریم. 4- چگونه بدون داشتن هیچ لیست ایمیلی شخصی افراد !!! سرور اصلی یاهو را مجبور به ارسال ایمیل تبلیغاتی INBOX ی كنیم 5- چگونه ده ها میلیون ایمیل را مطعلق به ایرانیان را جمع آوری کنیم و آنها را مجبور به دادن ایمیلشان بما بکنیم. بجای اینکه هزاران و میلیونها تومان برای تبلیغ سایت یا محصول خود به سایتهای پر بازدید بپردازی فقط مبلغ بسیار ناچیزی برای خرید این بسته آموزشی صرف کرده و جلوی ضرر و زیان را بگیرید. >>>> http://cdmc.mihanblog.com/post/534 <<&lt

سما

ولاله هم از شرم رویت سر بزیر افکنده است سلام با این مطلب بروزم